Hledáme Czechtropu!

Čeští ministři a premiér nejeví o téma českého předsednictví v Radě EU v roce 2022 příliš velký zájem. Česká veřejnost tak většinou neví, že se má předsednictví konat.

Proto jsme připravili zábavnou kampaň, abychom na téma předsednictví upozornili i média a politiky – a zvýšili tak povědomí u široké veřejnosti. Budeme rádi, když se do kampaně zapojíte.

Hledáme Czechtropu!

V roce 2009 se stala vizuálním symbolem našeho předsednictví Entropa Davida Černého, na kterou si dodnes kde kdo vzpomene. Co to bude tentokrát? Pojďte nám to pomoci najít.

Hledáme symboly, vynálezy, předměty, kterými se mohou Češi v Evropě pochlubit. A o které má smysl se v rámci Evropy zasazovat.

Jak tedy Česko vidíte Vy?

Co podle Vás může naši zemi reprezentovat v dobrém? Na co můžeme být pyšní?

Nebojte se humoru a nadsázky. Koneckonců, jsou to také věci nám Čechům vlastní. Ale zároveň bychom se za humor a posmívání neměli schovávat: V čem se u nás může zbytek EU inspirovat? Je to pořád levné pivo a dobrý hokej? Nebo už něco víc? Třeba věda a výzkum, 3D tiskárny, nanotechnologie, nebo něco jiného?

Zasílat můžete příklady z Vašeho okolí, z Vašeho oboru nebo prostě odkudkoli ve formě fotografií, obrázků, náčrtku, nebo třeba jen textu, který danou věc popíše. My posbíráme střípky od lidí z různých míst a různých oborů a použijeme je k vytvoření návrhu Czechtropy.

Následně si budeme pohrávat s realizací díla v digitálním i ve fyzickém prostoru. Touto aktivitou budeme upozorňovat na blížící se české předsednictví.

Své příspěvky nám, prosím, posílejte na e-mail radek.motzke@ceskezajmy.eu do 31. srpna 2021.

Jak bude Czechtropa vypadat? Co s ní bude dál? A vystavíme ji nakonec v Bruselu?

Nechte se překvapit.